Rowerem po Warszawie – najlepsze ścieżki w stolicy

Rowerem po Warszawie – najlepsze ścieżki w stolicy

Przemierzanie Warszawy jednośladem to jedna z ciekawszych form aktywnego wypoczynku. Przy okazji można również lepiej poznać miasto, a nawet je zwiedzić – gdy nie mieszka się w stolicy. Turyści oraz ci, którzy nie mają własnego pojazdu mogą skorzystać z roweru miejskiego.

 

Zwiedzanie Warszawy rowerem

 

Osoby, które zdecydują się na wycieczkę do stolicy przed przyjazdem powinny znaleźć miejsce do odpoczynku. Noclegi w Warszawie można znaleźć w rozmaitych lokalizacjach, ale jedną z lepszych opcji jest zdecydowanie się na miejsce położone w centrum lub blisko niego. Tutaj jest najwięcej stacji rowerowych, dzięki czemu dotarcie nawet w najdalszy zakątek metropolii nie będzie stwarzało problemu.

 

Rowerowa wycieczka po południowo-wschodniej Warszawie

 

Trasa wiodąca wzdłuż lewego brzegu Wisły to 37-kilometrowy, wytyczony szlak, na którym znajduje się wiele interesujących miejsc, m.in. Zamek Ujazdowski, Centrum Nauki Kopernik, Łazienki Królewskie, Puszcza Kampinoska, Wisłostrada oraz gmach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Na tę wycieczkę najlepiej wybrać się w niedzielę i zatrzymać się w Łazienkach Królewskich, gdzie w godzinach: 12:00 i 16:00 odbywają się recitale fortepianowe na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, że na teren ogrodów nie można wjeżdżać rowerem, dlatego najlepiej zostawić jednoślad przed bramą lub (w przypadku korzystania z Veturilo) wpiąć go do stacji. Trasa ta łączy Powsin z Białołęką i wiedzie aż do granicy Puszczy Kampinoskiej, krzyżując się ze 140-kilometrowym Kampinoskim Szlakiem Rowerowym.

 

Szlak Słoneczny: północno-wschodnia Warszawa

 

Szlak Słoneczny liczy 8,5 km i prowadzi przez: Most Łazienkowski – Most Grota-Roweckiego – Wybrzeże Puckie – Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie – Trasę Toruńską – Wał Miedzieszyński – Aleję Stanów Zjednoczonych. Jest bardzo prosty i nadający się nawet na wycieczkę z dziećmi. Mijanymi po drodze atrakcjami są, m.in. Stadion Narodowy oraz warszawskie ZOO. Oznakowany żółtym symbolem Szlak Słoneczny to najlepsza trasa na zwiedzenie prawej strony Wisły. Przejeżdżając obok Mostu Poniatowskiego warto zjechać na Poniatówkę – najsłynniejszą plażę w mieście.

 

Szlak Obwodowy: północna Warszawa

 

Szlak Obwodowy ma 21 km długości i prowadzi kolejno, przez: Plac na Rozdrożu – Bielany – Aleje Ujazdowskie – Pole Mokotowskie – Aleję Armii Krajowej oraz ulicę Marymoncką. Trasa rozpoczyna się przy Łazienkach Królewskich i wiedzie przez Lasek Bielański. Jest wytyczona w taki sposób aby ominąć centrum miasta, jednak mimo to po drodze trzeba pokonać wiele ulic i zmian świateł na przejściach.

 

Szlak Rowerowy MTB – dla zaawansowanych

 

Wawerski szlak MTB liczy 27 km i jest przystosowany dla rowerzystów o wysokim stopniu umiejętności kolarskich. Doskonale wykorzystano tutaj naturalne walory terenu, po drodze mija się łąki, równiny, piaszczyste wydmy, mokradła, są tu również wzniesienia i podjazdy, które wymagają doskonałej kondycji. Trasa ma ma kształt pętli: początkiem i meta znajdują się przy ulicy Pożarskiego.

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

53 − 44 =