Na ile groźna jest otyłość wśród dzieci

Na ile groźna jest otyłość wśród dzieci

Naukowcy już od kilkudziesięciu lat analizują proces przybierania na wadze mieszkańców państw wysoko rozwiniętych, szczególnie niepokojąca wydaje im się przy tym otyłość, z którą mamy do czynienia w przypadku dzieci i młodzieży.

W ostatnich latach rośnie ona w zastraszającym tempie, szczególnie martwi zaś to, że wielu rodziców ignoruje ten problem, jak gdyby nie zdając sobie sprawy z jego wpływu na zdrowie dziecka. Rzeczywiście, dziecko z rumianymi policzkami sprawia wrażenie szczęśliwego, jego rodzice mogą zaś cieszyć się z tego, że są wolni od trosk, podobne przekonanie nie ma jednak wiele wspólnego ze stanem faktycznym.

Choroba otyłości

Medycyna już dawno zalicza otyłość do chorób, zwraca przy tym uwagę na to, że jej rozwój we wczesnych latach życia może położyć się cieniem na funkcjonowaniu nie tylko dzisiejszego dziecka, ale i późniejszego dorosłego.

Jeśli zatem dostrzegamy, że problem ten może dotyczyć również naszego syna lub córki, nie powinniśmy zwlekać ze zgłoszeniem się po porady najpierw do lekarza rodzinnego, a następnie również do dietetyka. Kto wie, być może zapewnimy dzięki temu dłuższe życie naszemu dziecku, a przecież takie właśnie jest marzenie każdego rodzica.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

85 + = 91